Vija Struka atklāj prakses pieredzes stāstu Nordea Maksājumu nodaļā

NORDEA Bank AB Latvijas filiāle sadarbībā ar RTU Attīstības fondu pašlaik piedāvā 3 ikmēneša stipendijas ekonomikas, banku darbības jomas studentiem:Kontaktu centrā (pieteikšanās līdz 2015. gada 15. decembrim), Kontu produktu administrēšanas nodaļā (pieteikšanās līdz 2015. gada 15. decembrim), kā arī Klientu apkalpošanas centrā “Tērbata” (pieteikšanās līdz 2015. gada 16. decembrim).

Lai noskaidrotu, kādas iespējas paver prakse NORDEA bankā, RTU Attīstības fonds sazinājās ar vienu no iepriekšējām prakses stipendiju ieguvējām Viju Struku, kura kā praktikante darbojās Maksājumu nodaļā.

“Es Nordea bankā kā praktikante darbojos Maksājumu nodaļā (Vietējo maksājumu apstrādes speciālistu grupā), kur ieguvu jaunas zināšanas un pieredzi maksājumu apstrādē. Jau pirmajās prakses dienās patika tas, ka banka organizēja ievadmācības, kur tika iegūta visa nepieciešamā informācija gan par banku darbību kopumā, gan par Nordea banku atsevišķi. Šīs mācības bija ļoti noderīgas, jo ieviesa skaidrību daudzos jautājumos. Prakses laikā galvenokārt nodarbojos ar bankas komisiju apstrādi, kas sevī ietver veselu mākslu. Nekad nebiju domājusi, ka viens maksājums uz kādu ārzemju banku var sevī ietvert tik daudz procedūru. No sākuma, kad visu sāku apgūt, likās, ka atrodos citā pasaulē - dīvaini nosaukumi, sarežģīts process, neizprotamas summas, bet ar laiku un kolēģu nemitīgu atbalstu šī nodarbe kļuva pavisam mīļa.” tā Vija Struka.

RTU Attīstības fonds patiesi priecājas par Vijas iegūtajām zināšanām, panākumiem prakses laikā.

Vija Struka atklāj, ka, darbojoties Nordea bankā, viņa jutās kā pilnvērtīgs komandas biedrs, jo varēja piedalīties nodaļu sapulcēs, kurās tika apspriesti gan optimizācijas plāni, gan izvērtēti esošie rezultāti, varēja apmeklēt bankas rīkotos seminārus un pasākumus, online apmācībās un papildināt savas zināšanas, kontaktēties ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas, tādējādi pilnveidojot savas angļu valodas prasmes.

Atbildot uz jautājumu, vai ieteiktu piedalīties citiem studentiem praksē, V. Struka atbild: “Viennozīmīgi prakse atstāja tikai pozitīvu ietekmi uz manām zināšanām un prasmēm, jo tagad uz banku darbību un ekonomikas nozari skatos ar daudz zinošākām acīm. Noteiktu ieteiktu nebaidīties un pieteikties kādai no prakses vietām Nordea, jo es uzskatu, ka tas ir jāpamēģina. Bankas iekšējā kultūra ir fantastiska, jo nevar just noslāņošanos starp vadītājiem un darbiniekiem. Ir taču patīkami, kad gaitenī satiec Jāni Buku (Nordea bankas vadītāju Latvijā) un brīvi vari pateikt: „Čau!”.  Draudzīgāku uzņēmuma kolektīvu būtu grūti atrast.” mudina Vija Struka.

Ja arī Tu vēlies iegūt vērtīgu pieredzi, strādājot Nordea bankā, piesakies kādai no piedāvātajām prakses vietām šeit.

Informācija ievietota 2015. gada 3. decembrī