Valmieras pansionātā īstenots projekts “Vizuālā baudījuma iespējas Valmieras pansionāta senioriem”

12. augustā, Valmieras pansionātā tika atklāts sociālā projektu konkursa “OPEN MIND” šī gada laureātu Elīnas Ozoliņas un Līgas Raģeles projekts “Vizuālā baudījuma iespējas Valmieras pansionāta senioriem”. Pateicoties Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda finansējumam, Valmieras pansionāts savā īpašumā saņēma projektoru, mājas kinozāli un ekrānu, kas tā iemītniekiem ļaus kopīgi skatīties filmas, fotogrāfijas un emocionāli piepildīs senioru ikdienu.

 

“OPEN MIND” laureātes Elīna un Līga stāsta, kā tapa ideja pieteikties konkursam: “Mēs Valmieras pansionātā pagājušajā gadā viesojāmies ar projektu "Es esmu, Tu esi draudzīgs", kura laikā pavadījām pāris stundas ar pansionāta iemītniekiem spēlējot spēles. Redzējām, cik salīdzinoši vienmuļa ir senioru ikdiena, un, kad mums tika dota iespēja rakstīt projektu “OPEN MIND” konkursam, izvēlējāmies palīdzēt padarīt Valmieras pansionāta senioru ikdienu krāsaināku. Sazinājāmies ar pansionātu, kur mums pastāstīja, ka projektors, mājas kinozāle un ekrāns būtu ļoti noderīga lieta. Teicām: "Labi, būs!". Tad ķērāmies pie projekta izstrādes, iesniedzām to un beigās saņēmām finansējumu tā realizēšanai, par ko esam ļoti gandarītas.”

 

“Mums ir mazkustīgi seniori, kurus tagad būs iemesls “izvilkt” no istabām,  lai noskatītos kādu pazīstamu filmu un ļautu atcerēties jaunības dienas. Filmas spēj dot tās pozitīvās emocijas, kuras ar vārdiem dažkārt ir grūtāk izteikt. Un tas rada arī kopsajūtu - sanāk visi draudzīgi kopā un labi pavada laiku. Ziemā būs vairāk iespēju pavadīt laiku krāsaināk. Papildus varam vadīt interaktīvus pasākumus, krāsu/mūzikas terapijas, bilžu terapijas, pasākumos fonā rādīt skaistas bildes, kā arī uzaicināt ciemos jauniešus no dažādām organizācijām. Piemēram, jauniešu dienas centrā "Vinda" ir filmu pulciņš, kuriem arī būtu interesanti dalīties ar savu veikumu,” prieku par īstenoto iniciatīvu pauž Maija, Valmieras pansionāta sociālā darbiniece.

 

Par “Open Mind”
Jau trešo gadu Swedbank un RTU attīstības fonds izsludināja konkursu "Open Mind", aicinot studentus iesūtīt idejas savas tuvākās apkaimes sociālās vides uzlabošanai.  “Open Mind 2104” ietvaros finansējumu ieguva 3 projekti – tie, kuru izstrādi un gatavību ieviešanai dzīvē visaugstāk novērtēja žurija un vienlaikus tika saņemts pietiekami liels sabiedrības atbalsts.

 

Konkursa mērķis ir vairot sabiedrības kopējo labumu un rosināt studentus  līdzdarboties kopējo vajadzību risināšanā. Vēlme ieviest pozitīvas pārmaiņas savā augstskolā, pilsētā vai reģionā var pārtapt lieliskā sociālā projektā, tāpēc ikviens Latvijas students vai studentu grupa tika aicināta iesniegt savas idejas un pretendēt uz finansējuma iegūšanu projekta īstenošanai. Studentu idejas izvērtēja žūrija un 10 labākie projekti izvirzīti publiskai vērtēšanai.

 

Sociālo ideju konkursu ”Open Mind“ organizē Swedbank un RTU Attīstības fonds. Vairāk informācijas interneta vietnē www.open.lv.

 


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Jakubovska
Swedbank komunikācijas virziena vadītāja