Sākas pieteikšanās studentu sociālo projektu konkursam OPEN MIND 2014

Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas augstskolām jau trešo gadu pēc kārtas izsludina pieteikšanos studentu sociālo projektu konkursam OPEN MIND. Sākot no šodienas, 5.februāra, līdz šī gada 16.martam ikviens Latvijas students vai studentu grupa interneta vietnē www.open.lv var iesniegt idejas sociālās vides uzlabošanai. Labākās no tām iegūs finansējumu projekta realizācijai. Kopējais balvu fonds šogad ir 9000 eiro.

 

Studentu iesniegtās idejas vērtēs žūrija un desmit labākos finālistu projektus izvirzīs publiskajai balsošanai. No finālā iekļuvušajām idejām visatzinīgāk novērtētie jauniešu darbi iegūs finansējumu to īstenošanai. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti šī gada jūnijā.

 

„Iepriekšējo gadu OPEN MIND konkursi ir apliecinājuši, ka studentiem Latvijā ir daudz radošu ideju un inovatīvu priekšlikumu sociālās vides uzlabošanai. Jauniešu neatlaidība savienojumā ar sociālo atbildību spēj sekmēt pozitīvas pārmaiņas gan pašu studentu, gan līdzcilvēku ikdienā. Ticu, ka, līdzdarbojoties visiem kopā, varam sasniegt daudz labu mērķu, tāpēc aicinu studentus būt drosmīgiem, neatlaidīgiem un pieteikt savas idejas OPEN MIND 2014,“ saka Ģirts Bērziņš, Swedbank Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs un valdes loceklis.

 

"Pateicoties studentu iniciatīvai, projekta OPEN MIND ietvaros ir realizēti jau seši lieliski sociālie projekti. Arī šogad studentiem būs iespēja piedalīties konukursā un pierādīt savu ideju dzīvotspēju, cīnoties par finansējumu līdz 3000 eiro. Balstoties uz pagājušo gadu pieredzi, ir redzams, ka studentu idejas spēj aizkustināt lielu domubiedru skaitu, kuri publiskajā balsošanā atbalsta savus favorītus. Ceram, ka arī šī gada konkurss izvērtīsies par lielisku sākumu vismaz trim jaunām, lieliskām idejām, kas veicinās sociālās vides uzlabošanu,” saka RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps.

 

Pērn, pateicoties studentu iniciatīvām un sociālā projektu konkursa OPEN MIND finansējumam, Madonas novada pašvaldība savā īpašumā ieguva īpašas brilles lasīšanai iedzīvotājiem ērtākai pakalpojumu saņemšanai. Feimaņu pagastā tika ierīkots mini laukums, kas ziemā darbojas kā hokeja/slidotavas laukums, bet vasarā - florbola un ielas basketbola laukums. Savukārt aizvadītajā vasarā rehabilitācijas centrā "Tērvete" notika Latvijā pirmās divu dienu sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem pēc muguras smadzeņu bojājumiem, kuri tagad pārvietojas ratiņkrēslos.

 

Par OPEN MIND

 

OPEN MIND ir sociālo ideju konkurss studentiem, kura mērķis ir veicināt jauniešu iniciatīvu sociālās vides uzlabošanā un tādējādi sekmēt Latvijas iedzīvotāju pozitīvo attieksmi pret sociālo atbildību. OPEN MIND dod iespēju jebkuram Latvijas studentam realizēt savu sociālo projektu un iegūt nepieciešamo finansējumu projekta ieviešanai. Kopumā OPEN MIND konkursā divu gadu laikā iesniegtas 93 idejas.

 

Vairāk informācijas par projektu OPEN MIND interneta vietnē www.open.lv.