Noskaidrots Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju konkursa laureāts

19. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (RTU APF) notika profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas pasniegšana.

Ivars Strautmanis sadarbībā ar nodibinājumu „Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds” izsludināja Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras stipendiju konkursu ar mērķi veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā.

Profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija ir jauna tradīcija fakultātes vēsturē. Profesors Strautmanis ir pirmais mācībspēks, kurš nācis klajā ar šādu iniciatīvu un ir gatavs ne tikai nodot topošajiem kolēģiem savu pieredzi un zināšanas, bet arī materiāli atbalstīt viņu izaugsmes centienus. Profesora zinātniskā darbība ir saistīta ar vietējo, reģionālo problēmu nozīmes izpēti mūsdienu arhitektūras profesijā. Šai tēmai viņš veltījis savu diplomdarbu un tā bijusi viņa interešu lokā gan kā praktizējošam arhitektam, gan strādājot ar studentiem universitātē. Iedibinot savu prēmiju. Profesors Strautmanis vēlas veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt jaunos kolēģus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

Izvērtējot studentu sekmes, profesionālās aktivitātes ārpus tiešās studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti, par Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas ieguvēju tika izvēlēta APF studente Zane Pastare, kas savā diplomprojektā «Rakstnieku rezidence un komunikācijas centrs Torņakalnā» veiksmīgi pratusi ieaust vides kontekstā reģionālās arhitektūras iezīmes. Stipendiātei tiek piešķirta stipendija 1200,00 EUR vērtībā.