Noskaidroti "Open Mind 2013" uzvarētāji

Brilles vājredzīgiem cilvēkiem, spēļu laukuma ierīkošana, vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos - šīs ir trīs studentu idejas sociālās vides uzlabošanai, kas ieguvušas augstāko žūrijas vērtējumu un vislielāko atbalstu publiskajā balsojumā. Šīs idejas saņems Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda rīkotā sociālo projektu konkursa OPEN MIND finansējumu.

OPEN MIND finansējumu ieguva:

Miķelis Melderis un Lauma Lamberte ar projektu "Brilles ar augstu pievienoto vērtību", kas paredz ieviest visās Madonas novada pašvaldībās brilles lasīšanai kā bezmaksas pakalpojumu tūlītējai, ērtai un efektīvai lietošanai uz vietas;

Kārlis Taranda un Mārīte Kuksa ar projektu, kas paredz mini hokeja/slidotavas laukuma (ziemā) un florbola un ielas basketbola laukuma (vasarā) izveidi Feimaņu pagasta iedzīvotājiem;

Kārlis Kasparāns, Juris Kalniņš, Jana Bahtina, Filips Bernandskis un Zoja Nesterova ar ieceri organizēt vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos (ar muguras smadzeņu bojājumiem).

"Šogad projekts "Open Mind" kļuvis plašāks un piesaistījis lielāku interesi, kas ir īpaši būtiski tieši projekta sociālās lomas sabiedrībā dēļ. Projekts palīdz realizēt jauniešu idejas ar mērķi uzlabot sociālo vidi, pašiem aktīvi iesaistoties un sniedzot atbalstu pārējai sabiedrībai. Gribētu novēlēt konkursa uzvarētājiem ar tādu pašu degsmi kā idejas tika prezentētas, tās arī realizēt, kā arī aicināt citus jauniešus nākamajā gadā piedāvāt un īstenot arī savas idejas," saka Artūrs Zeps, Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda izpilddirektors.

Konkursa darbu vērtēšana notika divās kārtās - darbus vērtēja žūrija un finālā iekļuvušie 10 labākie darbi tika nodoti arī publiskajam balsojumam. Finansējumu ideju īstenošanai ieguva 3 visatzinīgāk novērtētie jauniešu darbi. Studentu projekti tiks īstenoti līdz 2013. gada 30. novembrim.

Pēc pagājušā gada uzvarētāju iniciatīvas cēsiniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja brīvdabā spēlēt galda tenisu, Raunas iedzīvotāji aktīvi vingro āra trenažieros, savukārt bērni no maznodrošinātām ģimenēm guva lielisku pieredzi vasaras nometnē.

Vairāk informācijas par projektu "Open Mind" interneta vietnē www.open.lv.

Bildes no apbalvošanas ceremonijas ŠEIT