Atskats OPEN MIND projektam "Vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos"

Pateicoties AS “Swedbank” Open Mind 2013 konkursam, Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrība (LMSBB) varēja īstenot vasaras sporta spēlēs cilvēkiem ratiņkrēslos. Pasākumā kopā piedalījās 152 cilvēki, no kuriem 86 bija personas, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Pēc LMSBB uzaicinājuma pasākumu apmeklēja arī 8 dalībnieki no Igaunijas un Lietuvas.

 

Kopumā bija 19 aktivitātes, kur katrā no aktivitātēm vidēji piedalījās 69 dalībnieki ratiņkrēslos. Visvairāk tika apmeklētas veselību veicinošās aktivitātes: veselīgā plauša, VC “Baltezers” rehabilitācijas stends, “Zobu fejas” mutes dobuma novērtēšana, VSIA NRC “Vaivari” fizioterapijas stends, Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centra stends, “AB Medical” pacēlājsistēma, “Zaķumuiža” šķēršļu taka, kā arī bočia, lidojošie šķīvīšī, bobslejs, “Klondaikas” trāpīgais.

 

Spilgtākās dalībnieku sajūtas tika atspoguļotas video, kā arī redzamas galerijās

 

Iegūtās dalībnieku emocijas organizatoriem liek secināt, ka Vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos ir nepieciešamas, jo apvieno vairākas veselību veicinošās aktivitātes un dalībnieku neaptur tālais ceļš no Liepājas, Valkas, Daugavpils, Rēzeknes, Aizkraukles. Pasākuma laikā LMSBB pulkam pieteicās vairāk nekā 20 jauni sekotāji, kas izteica vēlmi piedalīties nākamajā biedrības rīkotajā laivošanas pasākumā pa Gauju, kā arī došanās pusmaratona distancē kopā ar pārējiem aktīvajiem sportistiem.

 

Ceram uz turpmāku sadarbību arī citās LMSBB rīkotajās aktivitātēs, kas ir būtiskas un nepieciešamas tieši personām, kas pārvietojas ratiņkrēslos.